A szakrálcsakra felelős az élet élvezetéért, a párkapcsolati problémákért, érzelmi problémákért, félelmekért, szexuális problémákért és minden családi minta, családban megélt törés, szülői minta ehhez a csakrához rendelhető. A befogadás, megtisztulás, érzelmek kifejezése, elfojtása és az érzelmi egyensúly témaköre lép be az életünkbe a kettes csakrán keresztül.
Bőségben élek-e, öröm és beteljesedés jellemzi az életemet, vagy a szenvedés és a mártírszerep bukkan fel bizonyos életterületen?
Sajnálod-e magad valamiért?
Panaszkodsz-e?
Hiszed-e, hogy a sorsod a kiérdemelt boldogság és nem a boldogtalanság?
Életfeladata: Alkotás, a teremtő energia felhasználásával, aktiválja a tapasztalatból eredő bölcsességet, személyiség kibontakozását.
Harmonikus működés: Bízik önmagában és másokban, kimutatja érzéseit, lelkes, érzelem gazdag, kreatív ember. Életében a szerelem az érzékiség a megfelelő helyen van.
Túl működik: Érzelmileg kiegyensúlyozatlan, befolyásolható, szexuálisan túlfűtött.
Alul működik: Szex elfojtása, visszafogott érzelmek, ridegség, önbizalom hiánya, túl szigorú önmagához, ok nélküli bűntudat.
Szakrális csakra betegségei
– Szexuális problémáim vannak, gyakran van bennem egy kielégületlenség érzés
– Hiányzik belőlem az életöröm és a vitalitás
– Nehezemre esik kreatívnak lenni, hiányzik belőlem a teremtő erő, gyakran blokkolva érzem magam
– Szeretnék több élvezetet és szenvedélyt megélni
– Nagyon féltékenyen reagálok, ha a partnerem mással flörtöl
– Az irányítás elvesztésétől, az irányítottságtól; események, körülmények, állapotok domináns hatalmától való félelem. (nemi erőszak, impotencia, árulás, pénzügyi veszteségek, cserbenhagyás, elhagyatottság stb.)
– Az önálló pénzügyi és fizikai képességek és kitartás, az önvédelem, kockázat vállalás, veszteségek, döntésképesség
– Gyakran fáj a keresztcsontom tájékán, feszültség van az alsó deréktájamon
– Hajlamos vagyok a különböző medencetáji megbetegedésekre, mint pl. húgyhólyag vagy vesegyulladás, prosztata problémák vagy menstruációs zavarok
– A mell, a méh, a petefészek és here problémái
– Felfúvódás,
– Gombás fertőzések,
– Hajproblémák
– Étvágytalanság, elhízás
– Étkezési zavarok (anorexia, bulimia)
Lelki megbetegedések
- Kapcsolati problémák: Korunkban ez a szexcsakra legfőbb problémája. A családban, a munkahelyen és szinte mindenütt a kapcsolati problémák a szexcsakra zavarára utalnak. Olyan emberek vonzanak, akikben van valami, ami belőled hiányzik, és tudattalanul arra vágysz, hogy a belőled hiányzó energiákat társad élje meg helyetted. A kapcsolati problémák egyik oka az, hogy a régi szerepminták már nem működnek, újak pedig még nincsenek.
- Kreativitási problémák: Ha elakad benned a kreativitás áramlása, ha nincsenek jó ötleteid, nem tudod jól megoldani a gondjaidat, akkor legtöbbször a szex- és torokcsakra működése gátol.
- Orgazmusproblémák: Mindig a szexcsakra gátolt működésével függenek össze.
Tudjátok-e, hogy a negatív cselekedetek és gondolatok, a félelemben gyökereznek? Amilyen mértékben van hatalma felettünk, olyan mértékben fogunk negatívan viselkedni. A félelembe helyezett hit romboló eseményekhez vezet, ami először, képességeink széthullásában mutatkozik meg, és megakadályozza, hogy bizalommal támaszkodjunk a külvilágra. E csakránkkal érzékeljük mások érzelmeit, tehát ez jelzi, mennyire vagyunk érzelemben gazdagok, harmonikusak másokkal és önmagunkkal szemben. A szexuális viselkedésünket és párkapcsolataink működését is testünk ezen energiaközpontja irányítja. Energiái 7 éves kor körül kezdenek el pulzálni, hiszen a gyermek ebben az életkorban kezd el a szülőktől függetlenebbül, az otthon határain kívül is más gyermekekkel és felnőttekkel kapcsolatot kialakítani. Ekkor kezdenek kapcsolatokat szőni, felfigyelnek a másik nemre, kezdik választási szabadságukat és önállóságukat próbálgatni.
A gyermeknél az érzelmek kifejezése az egyetlen nyelv, amelyet ismer, és amelyen keresztül megértetheti magát- nincs más eszköze, amellyel kifejezhetné, hogy mi zajlik benne. Ha a kifejezett érzelmeket a körülötte lévő felnőttek megfelelő módon fogadják és viszonozzák, a gyermek képes lesz érzelmi identitást kialakítani. Ez teszi lehetővé, hogy később felismerhessük a saját és a többi ember különböző érzelmi állapotait. Az érzelmek maguktól kapcsolódnak a mozgáshoz. A mozgás korlátozásával elnyomhatjuk érzelmeinket, és ez fordítva is igaz: az érzelmi megtartóztatást, mely krónikus feszültséget okoz, mozgással szabadíthatjuk fel. Felfoghatjuk úgy is, hogy az érzelem oka az a vágy, hogy távolodni akarunk a fájdalmas dolgoktól, és közeledni akarunk a kellemesekhez. Az érzelmek összetett, ösztönös válaszreakciók az örömre és a fájdalomra. A tudattalanban születnek, majd – mozgás segítségével – eljutnak a tudatba. Egy érzelmet úgy nyomhatunk el, ha korlátozzuk a mozgását. Ekkor az érzelem a tudattalanban marad – azaz nincs tudomásunk róla-, mégis képes életünkben hatalmas pusztítást okozni. Pontosan a tudattalanból eredő motivációk juttatnak bajba oly sok embert. Az érzelem elfojtásához energiára van szükség, így az érzelmek felszabadítása csökkenti a feszültséget is (ha megfelelő formában történik).
A feszültség hiánya harmonikus áramlást eredményez a testben és lélekben. Ez még mélyebb szintű örömérzetet okoz, és mélyebb kapcsolat létrehozását teszi lehetővé másokkal. Az elsődleges örömérzetek elfojtásából lesz az élvhajhászat, a túlzott kéjelgés, a gyönyörfüggőség, ahol az öröm fájdalommá változik. A fájdalom annak jelzése, hogy rossz irányba haladunk. Az örömérzet elnyomása olyan hiányt okoz a testben, amely több szerepet juttat a tudattalannak, mint amit az megérdemelne. Csupán elégedettségen és elengedettségen keresztül fejlődhet a tudatunk, s léphet biztonságosan a felsőbb szintekre.
A gondoskodás a szexualitás végső összegzése, illetve a test, az elme és a lélek alapvető igénye. A gondoskodás azt jelenti, hogy valakit energiával, szeretettel és érintésekkel táplálunk. Az anyai minőségek esszenciája, első élményünk az áldott transzcendenciáról, a melegségről és a biztonságról. Egy olyan egyszerű cselekedet is, mint az érintés, hihetetlen fontossággal bír az emberi szervezet egészséges működése szempontjából. A bőrt úgy is felfoghatjuk, mint az idegrendszer burkát, a testünk határát. Az érintéssel ez a határ gyengéden leomlik, átszűrődik rajta, ami kívül van, hogy belső rendszerünket stimulálja és gazdagítsa.
Akik érintésből és anyai szeretetből a megfelelő „adagot” kapták, felnőttkorukra nagyobb érzelmi stabilitással rendelkeznek, mint azok, akiknek nem jutott mindebből. Érintés nélkül az elme és a test közti összeköttetés súlyosan alulfejlett marad. Kisgyermekeknél már maga a stimuláció is elég ahhoz, hogy számottevő növekedést figyeljünk meg az intelligencia területén és a fejlődés ütemében. Ha a stimuláció még örömérzetet is kelt, akkor a fejlődéshez a stabilitás és a bizalom érzete is társul. Nem csupán a kisgyermekeket befolyásolja egy másik élőlény érintése. Az érzelmi elégedettség és a beteljesedés – legyen az gondozás, öröm vagy szexuális feloldódás – általában nyugtató hatással van az egész szervezetre. Az első lépés ahhoz, hogy megtanuljunk együttműködni másokkal, belső energiánk kölcsönös gazdagítása.
A bűntudat blokkolja a csakra energiaáramlását.
A szakrális-csakra működési zavarainak gyökereit gyakran a pubertáskorban kell keresni. Az egyre erősödő szexuális energiák bizonytalanságot váltanak ki a kamasz gyermekben és a szülők, illetve a nevelők ritkán képesek segíteni abban, hogy miként kell bánni ezekkel a felszabaduló energiákkal. Ha valakinek kisgyermekkorban nem volt része elegendő gyengédségben, testi közelségben, s ezért később kamaszkorban elutasítja a szexualitást és nem enged szabad utat alkotó energiáinak, akkor azok az energiák nem a megfelelő módon és formában jutnak kifejezésre.
Ilyen például a túlzott szexuális fantáziálás vagy az időről időre felszínre törő elfojtott szenvedélyesség. Ennek pont ellenkező következménye is lehet: a szexualitást mintegy kábítószerként használjuk. A szexualitás alkotó energiái ebben az esetben is tévutakon járnak. Mindkét esetben feléled bennünk a feszültség és a bizonytalanság érzése, amely főleg a másik nem ellen irányul.
Lehetséges, hogy állandóan vágyakozunk egy tökéletesen beteljesedett szexuális kapcsolatra, anélkül, hogy tudnánk, milyen is az. Csak önmagunkat hibáztathatjuk azért, hogy ez a vágyunk eddig még nem teljesült. Ha az ártatlanság és a tisztaság érzése hiányzik a szexuális energiák találkozásakor, semmi remény arra, hogy ezek az energiák alkotóvá, építővé váljanak számunkra, nem alakul ki a jin és a jang közötti játék s nem fogunk gyermek módjára rácsodálkozni az élet csodáira.
A szakrális-csakra csökkentett működése az esetek nagy részében gyermekkorban alakul ki. Valószínű, hogy már a szülők is elfojtották saját érzéki, szexuális vágyaikat, s ezért sem érzékiségüket, sem érzelmeiket nem tudták kellőképpen kifejezni. A gyerek nem kapott elegendő gyengédséget, simogatást, ölelést, aminek az lett a következménye, hogy érzelmi antennáit behúzta. Később kamaszkorban szexuális energiáit valószínűleg megpróbálta elfojtani. Ha a művelet „sikeresnek” bizonyult, kialakult az önértékelés hiánya. Az érzelmek betokosodnak, szexuális vágyaik felé gátak épülnek. Az élet szomorúvá, értéktelenné és sivárrá válik.
forrás: http://deeksha-gyogyulas-ebredes.webnode.hu/