Kedves Magyar Testvéreim!
Ezúton szeretném felhívni a figyelmeteket egy Szolnok város külterületén lévő, eddig úgy tűnik pusztulásra ítéltetett, ősi Magyar jelképrendszerünkhöz tartozó csodára, a Beke Pál halmára.
Lehetne Ő Szolnok büszkesége, nevezetessége. Őseinktől ránk hagyott örökséget őriznünk, gondoznunk, vigyáznunk kellene. E helyett módszeresen tesszük tönkre, vesszük el a természettől az Isten ajándékát. A magunk kényére, kedvére Isteni törvényeket áthágva játsszuk a mindenható szerepét. Veszélyes játék ez. Beláthatatlanok a következményei!
De mire is hívom fel a figyelmeteket? Miért adok segélykiáltást azok felé az emberek felé, akik fontosnak érzik őseink hagyatékának ápolását, védelmét?
A Szolnok város határában a Szolnok-Rákóczifalva közti homokbányák térségében HM. tulajdonában lévő területen van egy magassági tájékozódási pont, amely 101,3 m jelez. Ez a magassági pont egy kunhalom tetején található. Ez Szolnok legmagasabb pontja, és a kunhalmot, melyen elhelyezték ezt a tájékozódási pontot, Beke Pál halmának hívják. Ez a kunhalom a 2000-es árvízig az ősi Magyar jelképrendszer szerint hármas halom volt. Észak-dél irányú fővonulatokkal, valamint más irányú kisebb kiterjedésű vonulatokkal. Nagy kiterjedésű széles, jól elkülöníthető, három halmot alkotva, mégis szerves egységet szimbolizálva. A hármas halom nem véletlen került oda, energia csomópontokat jelez. A környék legnagyobb, legmagasabb kunhalma volt… Pozitív, gyógyító erejű földsugárzások csomópontja, ráadásul egy különösen erős csomópont, több pozitív erővonal kereszteződésének a metszéspontja.
Ezeken a helyeken, a kunhalmokon, beteg emberek gyógyulnak. Testi, lelki problémákra vannak jó hatással. Szent György napja előtt egy héttel, valamint még utána egy hétig, ezek a gyógyító energiák felerősödnek, sokszorozódnak. A régi időkben a Tenyőszigeten lakó emberek és más településekről érkezők is gyógyulni, töltődni jártak a Beke Pál halmára. Elmondásuk szerint megnyugodtak, feszültségük oldódott, testük energiái feltöltődtek. Tukusz nevű család, a Beke Pál halmán, a Geiger birtokon szakrális szertartásokat tartott az ősi ünneprend szerint. Ezt csak titokban csinálhatták.
Szolnoktól kb. 40 kilométerre Tápiószentmártonban, szintén egy Attila domb nevű kunhalom található. Ezt a kunhalmot az ország minden részéből érkező beteg emberek látogatják, valamint családok mennek oda gyermekeikkel kikapcsolódni, töltődni. Országos hírűvé vált, határon túlról is felkeresik a gyógyulásra várók. Sajnos ezt a helyet körbekerítették és csak belépővel lehet megközelíteni, ennek ellenére nagy a látogatottsága. Annak idején itt nevelkedett a híres magyar versenyló, Kincsem. Nem véletlenül vitte sokra a többszörös győztes paripa, hirdetve magyar lóként a nemzet értékeit, ló tenyészetét. Az Attila dombra járt legelészni a ménes többi tagjával.
Szolnoktól keletre körülbelül 30 kilométerre Fegyverneken, szintén felfedezték a helyiek az ő kunhalmukat, a Kálvária dombot. Gyógyulni, töltekezni járnak oda, valamint ősi Magyar szakrális szertartásokat, ünnepeket tartanak ott. Beteg emberek gyógyulnak ott is.
De lássuk mi is történt a környék legnagyobb kunhalmával, a Beke Pál halmával?
Nagyhatalmú, döntéshozó emberek tudatlanságuk, nemtörődömségük, felelőtlenségük eredményeként meghoztak egy beláthatatlan következményekkel járó döntést. A 2000-es tiszai áradáskor a Beke Pál halmából (a hármas halomból) két vonulatot, halmot elhordtak árvízi védekezésre, gáterősítésre Óballa térségébe… A halmokból emberi csontok kerültek elő nagy számban. Tudomásunk szerint, sebtében végzett régészeti feltárás is volt, amely megállapította, hogy ősi temetkezési hely is volt a halmokon. A rombolás után még évekkel is voltak csontok temetetlenül az Árpád kori, vagy Avar kori temetkezési helyként is szolgáló szakrális helyen… A honvédségnek gyakorlóterepe is volt a Beke Pál halma. Kiskatonákkal több évtizeden keresztül ásatták a halmok oldalát, lövészárok készítés gyakorlásaként. Őrtorony is volt valamikor a tetején. Magyarán ezt a jobb sorsa érdemes jelképet, energiaközpontot szimbolizáló örökséget, módszeresen, fokozatosan tették és teszik tönkre.
Most jelen pillanatban, crossmotorosok, quadosok szántják a megmaradt legmagasabb dombot, ami még egymagában áll, elárvultan. Fiatalemberek, némelyik azt sem tudja, hogy mit rongálnak, pusztítanak a hobbijuknak élve. Ezzel ellentétben elítélem azokat, akik körültekintés nélkül rombolták le őseink végső nyughelyét, menekülési pontját. Ez a hely Szolnok legmagasabb pontja volt, így a tiszai áradások alkalmával mikor az egész Tenyőszigetet elöntötte a víz, ide húzódtak az emberek a jószágaikkal.
Tudomásom szerint a kunhalmok védelem alatt állnak, amit jogszabályba foglaltak. Ki tartja és tartatja ezt be? A környezetvédők ugyanazok, mint a gátmegerősítést elrendelő vízügyi hatóság. A kígyó nem harap a saját farkába…
Testvéreim! Vigyétek a hírt, adjátok tovább e csodálatos örökségünk pusztulásának mementóját! Én minden igyekezetemmel azon leszek, hogy az eredeti állapot helyreálljon. Az őseink iránt érzett tisztelet, ezt megkívánja minden érző Magyar embertől!
Tudok olyanról, hogy beszántottak egy kunhalmot és azután azon a helyen nem esett az eső és tönkrementek a jól termő földek… Nem véletlen vannak azok a halmok ott, ahol lenniük kell.
Szándékomban áll ezen az ősi helyen rendszeresen, a szakrális ünnepeket megtartani, és ősi magyar szertartásainkat feleleveníteni, újra visszahozni. Meggyőződésem, hogy Szolnok városa szakrális szempontból is kiemelkedő jelentőséggel bírt a régi időkben.
Kérem, hogy fogjunk össze és ne hagyjuk, hogy e Magyar jelképünk az enyészet áldozata legyen!
Megközelíthetőség: Autóval, kerékpárral, gyalogosan. Szolnok központjától kb. 13 kilométerre található. Szolnok-Szandaszőlős és Rákóczifalva között balra a homokbányák felé kell lekanyarodni, és a kereszteződéstől kb. 2 kilométerre, egy fiatal akácerdő végén lehet leparkolni, ami az út bal oldalán lesz. Az erdő szélétől, körülbelül 10-15 perces erdei sétával lehet megközelíteni a Beke Pál halmát. Kerékpárral, gyalog a Szolnok tábla után, rögtön balra egy földúton lehet a laktanya kerítésével párhuzamosan megközelíteni a Beke Pál halmát. A földúton, a laktanya kerítésének vége után lesz egy elágazás és ott jobb oldalra kell tartani az irányt. Onnan az út egyenesen a Beke Pál halmára visz.
Szokolai Tibor